Tööandjad võivad noori pidada kogenematuks, püsimatuks või liigset juhendamist vajavaks, kuid tegelik probleem on märksa karmim: noori jääb tööturul järjest vähemaks. Kui neile praegu võimalust ei anta, pole viie või kümne aasta pärast enam järelkasvu, kellest spetsialiste kasvatada.
Hea lugeja! See siin on alles sisuka loo esimene lõik. Kui sa oleks tellija, saaksid seda artiklit lugedes teada:
- miks õnnestus JELD-WENil tänavu palgata tavapärasest rohkem noori ja mida ütles selle kohta tehasejuht Artur Ševtšuk;
- kuidas sunnib tööjõupuudus ettevõtteid tootmist automatiseerima ja töökohti noortele atraktiivsemaks muutma;
- milliseid kitsaskohti näevad ettevõtjad noorte värbamisel, haridussüsteemis ja tööandjate koostöös koolidega.