Tööandja üks oluline kohustus ohutu töökeskkonna loomisel on hea psühhosotsiaalse töökeskkonna tagamine. Töötajad, kes tunnevad end töökohal hästi, panustavad rohkem töötulemuste saavutamisse, nad on loovamad ja pühenduvad rohkem ettevõtte heasse arengusse.
Ent kui igapäevasaginas on jäänud mõtestatud tegevus psühhosotsiaalsete ohuteguritega tegelemisel tähelepanuta ja organisatsiooni toimedünaamika on hakanud tõrkuma, juhtub sageli nii, et üks asjaosalistest pöördub oma murega kiusamise, ahistamise, ebavõrdse kohtlemise või mõne muu psühhosotsiaalse ohuteguri esinemise tõttu tööinspektsiooni poole. Psühhosotsiaalse ohuteguri esinemise kohta teate saamisel reageerib amet vastavalt saabunud teate sisule, kas võttes ühendust ettevõttes määratud töökeskkonnaspetsialistiga, saates ettevõttele teavitava märgukirja või vajaduse korral algatab järelevalvemenetluse asjaolude selgitamiseks.
Seotud lood
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.