• 22.11.23, 08:30

Iseseisva otsustuspädevusega töö kui suurepärane viis pakkuda paindlikkust

"Iseseisva otsustuspädevusega töötaja regulatsioon on samm õiges suunas," kirjutab Ketlin Peterson advokaadibüroost PwC Legal Eesti.
"Iseseisva otsustuspädevusega töötaja regulatsioon on hea lahendus tööandjatele, kes juba praegu pakuvad võimalust teha kas täielikult kaugtööd või kasutada hübriidtöö varianti," kirjutab advokaat Ketlin Peterson.
  • "Iseseisva otsustuspädevusega töötaja regulatsioon on hea lahendus tööandjatele, kes juba praegu pakuvad võimalust teha kas täielikult kaugtööd või kasutada hübriidtöö varianti," kirjutab advokaat Ketlin Peterson.
  • Foto: Kaupo Kikkas
Paindlik tööaeg ei ole enam vaid platvormitöötajate ja võlaõiguslike lepingutega töötavate isikute hüve. Eelmisel aastal lisati lisaks kaugtööd puudutavatele täiendavatele sätetele töölepingu seadusesse ka iseseisva otsustuspädevusega töötaja mõiste. Uus regulatsioon annab tööandjatele võimaluse pakkuda kvalifitseeritud tööjõule paindlikku tööaega, samal ajal muretsemata töö- ja puhkeaja nõuete rikkumise pärast.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 20.05.25, 12:07
Tark tööajaarvestus loob korra majja
„Kui tööaega registreeritakse seadmete abil, siis kaob ära üks inimlik faktor – soov aega omakasu eesmärgil painutada,” selgitab kassa-, läbipääsu-, töö- ja tööajaarvestuse süsteemide arendaja Ektaco konsultant Marko Kizant. „Kui inimene teab, et iga minut fikseeritakse, kaob tal motivatsioon süsteemiga mängida. See tekitab distsipliini, sest kõik teavad, et töötatakse samadel alustel.”

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele