Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Kaameratega jälgimine töökeskkonnas
Olgu selleks kontor, laohoone või muu koht – inimesed veedavad suure osa ajast töökeskkonnas. Paljud tööandjad on eri põhjustel võtnud kasutusele turvakaamerad, mille vaatevälja jäävad ka töötajad.
Olenemata sellest, et töötaja viibib töökeskkonnas, on tal ka seal õigus kindlas ulatuses privaatsusele. Muu hulgas on töötajal õigus sellele, et ta oleks teadlik oma kujutise ja heli salvestamisest ja ta oskaks käitumist selle järgi kohandada. Töötaja privaatsusõigusele vastandub tööandja soov kaitsta oma vara (sh konfidentsiaalset infot), tagada töökoha turvalisus, jälgida töötajate töötamist ja täita muid seadustest tulenevaid nõudeid.
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.