• 15.04.21, 12:15

Vaktsiinist keeldumine – millised on töötaja ja tööandja võimalused

Alates 24. novembrist 2020 kuulub COVID-19 bioloogiliste ohutegurite kolmandasse ohurühma. Eelmise aasta lõpus alustati Eestis koroonaviiruse vastu vaktsineerimisega. Vaktsineerimise võimaldamine on üks meetmetest töökeskkonna ohutuse ja töötaja tervise säilimise tagamiseks, kuid mis võimalused on töösuhte pooltel juhul, kui töötaja siiski keeldub vaktsiinist?
Vaktsiinist keeldumine – millised on töötaja ja tööandja võimalused
  • Foto: Liis Treimann
Tööandja kohustus on tagada töötajale ohutud ja tervist hoidvad töötingimused. Kõikide tööde korral, kus esineb bioloogiliste ohuteguritega kokkupuute oht, tuleb tööandjal teha riskianalüüs. Enamikul juhtudel puutub töötaja kokku teiste inimestega, seega kokkupuude bioloogilise ohuteguriga on mingil määral alati olemas. Millised abinõud on konkreetses töökeskkonnas vajalikud, on iga tööandja otsustada.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 20.11.24, 15:59
Schneider Electric: palgapakkumine ei taga jätkusuutlikku tulemuslikkust
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele