• 28.04.21, 12:35

5 viga, mida töötajatega tähtsaid vestlusi pidades vältida

Vestlustel on väga pinnapealselt vaadates kaks poolt – rääkimine ja kuulamine. See, kui üks pool peab monoloogi või „loengut“, kaaperdades sellega kogu teema, ei ole veel vestlus.
PersonaliDisaini tegevjuht ja koolitaja Hanna Jõgi
  • PersonaliDisaini tegevjuht ja koolitaja Hanna Jõgi
On mitmeid üsnagi automaatseid vigu, mida me suheldes kõik rohkem või vähem teeme ning millega kogemata oma vestlusi tegelikult saboteerime. Järgnevaid klassikalisi vigu lugedes tasub mõelda, milliseid eksimusi, millistes olukordades kõige sagedasemalt ise tegema kipud. Nii õpid sarnaseid situatsioone tulevikus paremini vestluse käigus märkama ja sealt edasi teadlikumalt enda reaktsioone juhtima.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.03.25, 10:43
Suhtlus loob või lõhub meeskonna
Tugev ja motiveeritud meeskond ei sünni iseenesest – selle aluseks on selge ja argumendil põhinev suhtlus. Selge ja struktureeritud suhtlemine pole lihtsalt "tore omadus" – see on hädavajalik, et meeskond suudaks teha tõhusat koostööd, langetada informeeritud otsuseid ja tulla toime keeruliste olukordadega. Kui kommunikatsioon on kaootiline ja arusaamatu, siis võime olla kindlad, et probleemid kuhjuvad ja takistavad meeskonna edasiliikumist. Kuidas kujundada töökeskkond, kus iga tiimiliige tunneb end kaasatuna, väärtustatuna ja motiveerituna?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele