Muudatused aitavad lapsevanemate ja hooldajate tööd ja eraelu tasakaalustada
Paljud lapsevanemad peavad mõtlema sellele, kuidas olla vajadusel töölt eemal, kui lapsed haigestuvad või harjuvad lasteaiaga või muudel perekondlikel asjaoludel.
Eversheds Sutherland Ots & Co tööõiguse ja andmekaitse valdkonna juht Tambet Toomela ning juristid Marja Stina Saaliste (vasakul) ja Erika Tuvike Foto: Kertin Vasser
Euroopa Liidu tasandil on proovitud sellist olukorda tasakaalustada direktiiviga nr 2019/1158, mille Eesti on samuti kohustatud oma õigusaktidesse üle võtma. Direktiivi kohaselt on hoolduskohustusega töötajatel ning ametnikel võimalus taotleda tööandjalt või ametiasutuselt paindlikke töö- või teenistustingimusi. Järgnevalt selgitame, milliseid õiguseid ja kohustusi toob direktiivi sisseviimine Eesti õigusaktidesse kaasa töötajatele ja tööandjatele.
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.