Peagi jõuab kätte aeg, mil ettevõtetes tuleb kinnitada iga-aastane puhkusegraafik. Tuletame meelde, mida tasub tähele panna töötaja puhkuse ja selle planeerimise puhul.
- Eversheds Sutherland Ots & Co spetsialistid. Vasakult Tambet Toomela, Erika Tuvike ja Marja Stina Saaliste Foto: Heiki Laan
Töötaja teenib puhkust nii töötatud aja, puhkusel viibitud aja kui ka ajutise töövõimetuse tõttu tööst eemal viibitud aja eest, samuti aja eest, mil töötajal on seaduse järgi õigus tööst keelduda. Puhkuse kasutamise üldreegel on, et töötaja on kohustatud kasutama oma puhkusest 14 kalendripäeva järjest ja ülejäänud puhkuse kasutamisel on tööandjal õigus keelduda selle jagamisest väiksemateks kui seitsme-kalendripäevasteks osadeks. Samuti on tööandjal õigus keelduda puhkuse andmisest, kui töötaja ei ole töötanud ettevõttes vähemalt kuus kuud.
Seotud lood
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.