Rohepöörde eksperdid: alustuseks tuleks leida raiskamiskohad
Rohepööre ei pea tingimata olema terve protsessi pea peale pööramine. Seda saab edukalt alustada sellest, et otsid üles raiskamiskohad terve ettevõtte elutsüklis, räägivad eksperdid uues raadiosaates "Rohepöörde praktikud".
Ringmajanduse eksperdi Markus Vihma ja keskkonnaspetsialist Kadi Kenki sõnul on rohepöördega alustamine kõigi jaoks juba paratamatu. Foto: Andres Laanem
Kliimaeesmärgid, mis on senise elu kestmise eelduseks, on üldteada, ent teekonda eesmärgini on raske näha ja aega napib. Määramatuses oleme me kõik ühtmoodi nii avalikus kui ka erasektoris ja niisamuti indiviididena.
Mida kujutab endast Zero Waste, kuidas seda õpetatakse ja missugune peaks välja nägema Zero-Waste-linn? Kuidas levitada rohetarkust nii inimeste kui ka ettevõtete seas? Selle kohta antakse nõu värskes raadiosaates "Õppetund".
Kui paar saadet tagasi rääkisime maailmakoristusest ja „Teeme Ära“ algatusest, siis ka tänane teema on seotud prügi ja koristamisega, kuid seekord räägime "Õppetunni" saates hoopis teist sorti prügist – digitaalsest prügist ja sellega seonduvalt digikoristusest.
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.