• 13.11.23, 09:30

Psühhosotsiaalsed ohutegurid töökohal

Ühiskonnas räägitakse üha enam vaimse tervise hoidmisest. Üks vaimse tervise hoidmisele suunatud tööandja kohustus on selgitada välja psühhosotsiaalsed ohutegurid töökeskkonna riskianalüüsis. Mis need on, kuidas mõjutavad töösuhteid ja kuidas neid ennetada?
Psühhosotsiaalsed ohutegurid töökohal
Töötervishoiu ja tööohutuse seaduse (TTOS) § 9 (1) lg 1 kohaselt on psühhosotsiaalsed ohutegurid õnnetus- või vägivallaohuga töö, ebavõrdne kohtlemine, kiusamine ja ahistamine tööl, töötaja võimetele mittevastav töö, pikaajaline töötamine üksinda ja monotoonne töö ning muud juhtimise, töökorralduse ja töökeskkonnaga seotud tegurid, mis võivad mõjutada töötaja vaimset või füüsilist tervist, sealhulgas põhjustada tööstressi.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 20.05.25, 12:07
Tark tööajaarvestus loob korra majja
„Kui tööaega registreeritakse seadmete abil, siis kaob ära üks inimlik faktor – soov aega omakasu eesmärgil painutada,” selgitab kassa-, läbipääsu-, töö- ja tööajaarvestuse süsteemide arendaja Ektaco konsultant Marko Kizant. „Kui inimene teab, et iga minut fikseeritakse, kaob tal motivatsioon süsteemiga mängida. See tekitab distsipliini, sest kõik teavad, et töötatakse samadel alustel.”

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele