Euroopa Liidu praktikalepingute direktiivi algatus seab eesmärgiks tagada praktikantide võrdne kohtlemine töökohal, et edendada õiglasemat tööturgu. See algatus mõjutab aga nii noorte töökogemust kui ka tööandjate praktikakäitumist mitut moodi.
- Marja Stina Saaliste, Tambet Toomela ja Erika Tuvike, Eversheds Sutherland Ots & Co
Kas oled kunagi mõelnud, miks paljud tööandjad eelistavad noori võtta praktikantidena, mitte kohe täiskohaga töötajatena? Võib-olla on vastus sellele küsimusele keerulisem ja mitmekihilisem, kui esmapilgul tundub. Tegelikult seisavad noored sageli silmitsi keerukustega, kui nad otsivad võimalusi praktika läbimiseks, olles samal ajal mures selle pärast, kas ja kuidas nende õigusi ja vajadusi töökohal austatakse ning kui suur on nende võimalus saada väärtuslikku töökogemust.
Seotud lood
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.