Töötushüvitiste süsteem muutub lihtsamaks ja õiglasemaks
Riigikogu võttis vastu töötuskindlustuse seaduse muutmise seaduse, mille tulemusel muutub töötushüvitiste süsteem lihtsamaks ja õiglasemaks. Senisel kujul töötutoetus kaob ja tekib uus baasmääras töötuskindlustushüvitis.
Majandus- ja tööstusminister Erkki Keldo valitsuse pressikonverentsil 2024.
Foto: Liis Treimann
Kui praegu kehtib töötutoetuse ja töötuskindlustuse segaskeem, siis edaspidi jääb selle asemele üks töötuskindlustusskeem. See tähendab, et lisaks olemasolevale töötuskindlustushüvitisele luuakse uus töötushüvitis - baasmääras töötuskindlustushüvitis - ja senisel kujul töötutoetus kaob.
Tööelu võib alata juba koolipingis ja personalijuht peab teadma, kust jooksevad piirid. Arutluse all on muuhulgas muudatused, mis lubaksid noortel töötada senisest varem ja kauem.
Alanud aasta toob tööotsijatele ja tööturul olijatele hulga positiivseid muudatusi – tõusevad töötutoetused, laiendatakse ajutise töö võimalusi ja suureneb toetus tasemeõppes osalejatele. Kõik need muudatused lihtsustavad töö otsimist ja erialast enesetäiendamist.
Valitsus kiitis heaks töölepinguseaduse muudatused, mis lubavad tööandjatel ja töötajatel paindlikumalt töömahus kokku leppida. Majandus- ja tööstusminister Erkki Keldo avab, kuidas see praktikas toimima hakkab, kellele kasu toob ja milliste riskidega tuleb arvestada.
Valitsus andis rohelise tule endise majandusministri Tiit Riisalo plaanile kärpida töötutoetuseid ligi veerandi võrra ning tõsta nende maksmine riigieelarvest töötukassa eelarvesse.
Ühisüritused väljaspool kontori- või teenindusruume on hea võimalus üksteist paremini tundma õppida ning omavahelist koostööd toetada. Ettevõtte suvepäevad või meeskonnakoolitus koos kevadrännakuga Eestimaa looduses, sportlikult aktiivsed tiimimängud või ajurünnakud ühisel maitsval õhtusöögil aitavad luua ühtekuuluvustunnet ja tugevdavad meeskonnavaimu. Miks mitte vahelduse mõttes võtta ette teekond Ida-Virumaale, kus ootab palju põnevat ja ainulaadset!