Kaugtöö ja harvem füüsiline kontakt loob vajaduse hübriidõppeks, seades ettevõtted uutmoodi väljakutse ette – kuidas soodustada uue info omandamist virtuaalselt ja iseseisvamalt?
- Kaija Teemägi Koolituskonverentsil 2021. Foto: Raul Mee
Vähem paberit ja rohkem võimalusi tööetappe digitaliseerida lubab paindlikumalt töötada ja äri kuulikindlamaks muuta. Uued protsessid on aga asjakohased siis, kui neid ka õigesti ja jätkusuutlikult järgitakse. Tihti kiputakse aega ja raha nõudnud digilahenduste kõrval ära unustama inimene, kes neid uuendusi päriselus praktiseerima hakkab. Iga uus protsess vajab kasutajalt õppimist ja kellegi poolt juhendamist. Kui õppimisetapp jääb poolikuks või vahelt ära, võib juhtuda, et uuenduse kasutuselevõtus tekivad lüngad või lendab suur investeering suisa digiprügikasti.
Seotud lood
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.