• 05.07.24, 10:00

Kes vastutab selle eest, et tööl ei tekiks läbipõlemist?

Tööelu võib paljudele olla eri põhjustel pingeline. Kahtlemata on töötajal oluline oma väsimuse taset märgata ja sellele reageerida. Kuid kas läbipõlemise vältimine on tõesti ainult ühe poole vastutus? Mida on võimalik ja vajalik teha tööandjal?
Läbipõlemine ei saabu üleöö, oska märgata!
  • Läbipõlemine ei saabu üleöö, oska märgata!
  • Foto: Pixabay
Rotterdami ülikooli töö- ja organisatsioonipsühholoogid Arnold B. Bakker ja Juriena D. De Vries on välja pakkunud, et läbipõlemine kujuneb kolme teguri koosesinemisel: kõrged tööalased nõudmised, vähesed tööressursid nende nõudmiste täitmiseks ja vähene oskus või võime eneseregulatsiooniks. Näiteks tööl võib olla nõue saavutada väga häid müügitulemusi, kuid nende saavutamiseks pole antud piisavalt aega või töö tegijaid. Selle tagajärjeks on igapäevane tööpinge. Kui ülesandega tegelevatel töötajatel on ühtlasi vähe oskusi oma tööpingeid tervislikult maandada või üleüldse pingega hakkama saada, on läbipõlemine vägagi tõenäoline.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 20.05.25, 12:07
Tark tööajaarvestus loob korra majja
„Kui tööaega registreeritakse seadmete abil, siis kaob ära üks inimlik faktor – soov aega omakasu eesmärgil painutada,” selgitab kassa-, läbipääsu-, töö- ja tööajaarvestuse süsteemide arendaja Ektaco konsultant Marko Kizant. „Kui inimene teab, et iga minut fikseeritakse, kaob tal motivatsioon süsteemiga mängida. See tekitab distsipliini, sest kõik teavad, et töötatakse samadel alustel.”

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele