Tehisintellekt aitab täiskasvanuõpet arendada, ent sisaldab ka teatud ohte
Masinapõhine tehisintellekt on olnud erinevates vormides olemas juba pikka aega, aga tänu kasvavale võimekusele on sellest just nüüd hakatud aina enam rääkima. Kuidas aga tehisintellekt koolitajaid ja õppureid aitab ning kas see võiks ära napsata inimeste töö?
Kas õppija usaldus koolitaja vastu kasvaks või kahaneks, kui ta teaks, et koolitaja koostab tagasiside ChatGPT abiga? Foto: Pixabay
Tehisintellektist ja selle võimalustest täiskasvanukoolituse kontekstis arutlesid Äripäeva raadiosaates „Õppetund“ saatejuht Katre Savi eestvedamisel täiskasvanute koolitaja ja Euroopa täiskasvanuhariduse veebikeskkonna EPALE Eesti keskuse juht Georgi Skorobogatov ja Tallinna Ülikooli kultuuriandmete analüüsi teadur ja Datafigure'i koolitaja Andres Karjus.
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.