Töökius on viimasel ajal teravalt fookusesse tõusnud ja kohtud ja töövaidluskomisjonid tegelevad järjest enam töökiusu süüdistustega. Töötajate teadlikkus oma õigustest on kiirelt kasvanud, kuid töökiusu puuduv õiguslik raamistik on jäänud samaks.
- Vandeadvokaat Epp Lumiste töökiusust, selle tagajärgedest ja tööandja kohustustest seoses töökiusuga. Foto: Diana Unt
Jätkuvalt on töökius õigusaktides määratlemata japraktikas ei ole võimalik ühest mõistet anda ega isegi mitte avatud loetelu esile tuua. Töökiusu tuleb igas individuaalses vaidluses eraldiseisvalt hinnata ja tööandjal on kohustus astuda samme kiusatava kaitseks. Selle artikli eesmärk on anda ülevaade töökiusu iseloomustavatest tunnustest, tuua lubamatust käitumisest näiteid ja pakkuda lahendus, mida tööandja niivõrd tõsiste süüdistuste korral tegema peaks.
Seotud lood
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.