Läti valitsus otsustas avada madalapalgalised sektorid suuremale hulgale kolmandatest riikidest tulevatele töötajatele ja lõdvendab senist võõrtööliste keskmise palga nõuet.
Läti valitsus kavatseb välistööjõule avada ka madalapalgalised sektorid. Foto: Andras Kralla
Tulevikus tuleb senise riigi keskmise palga asemel Euroopa Liidu välistele töötajatele maksta sektori aastatagust keskmist palka, selgus Läti ringhäälingu vahendusel teisipäevasest Läti valitsuse eelnõust.
Eesti välistöötajate värbamise reeglid on arenenud maailma ühed karmimad ja see takistab ettevõtete arengut ning räsib majanduse konkurentsivõimet. Välismaalt töötajate värbamise seaduslikku raami tuleks nullist alustada, leiab töötajate vahendamisega tegeleva Finesta juht Heikki Mäki.
Riigid üle maailma on loonud tervikliku tegevusplaani välistalentide tööle meelitamiseks. Sellise poliitika loomist Eestis peab oluliseks ka programmi Work in Estonia juht Leonardo Ortega.
On ilmselge, et Eesti riigi immigratsioonipoliitika ei vasta enam praegusele tööjõuturu ootustele. Olgem ausad – meie majandus on hädas ja kõikvõimalike maksude ralliga me oma probleeme ei lahenda.
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.