Paindlik ja töötaja vaba aega hindav puhkusekorraldus aitab tasakaalustada töö- ja eraelu, panustades vaimse tervise hoidmisesse ja aidates vältida läbipõlemist. Kuidas aga puhkust veelgi paindlikumaks muuta?
Tele2 personalijuht Eve Karo soovitab alustada väikestest muudatustest, nt pakkuda korralist puhkust 28 kalendripäeva asemel 30 tööpäeva.
Foto: HARRY TIITS
Oma kogemust sellest, kuidas kolm aastat piiramatu puhkuse võimalust on tõstnud töötajate motivatsiooni ja pühendumust, jagab personalijuht Eve Karo, kelle sõnul on see innustanud inimesi kasutama usinamalt ära ka seadusega ette nähtud puhkust. Ootamatuteks olukordadeks ja lisapuhkehetkedeks mõeldud piiramatud puhkusepäevad on aidanud vältida ka läbipõlemist.
12 Eesti personalijuhti jagavad oma soovitusi, kuidas tasakaalustada puhkus ja professionaalne areng, pakkudes kuulamisväärseid podcaste, väärt lugemissoovitusi ja mõtteid, mis viivad edasi.
Personaliuudised palusid Eesti personalijuhtidel jagada oma viimatisi lugemiselamusi, mis aitaks avardada perspektiivi, täiendada teadmisi või lihtsalt inspireerida juhtimistöös. Tulemuseks on valik sisukaid, praktilisi ja isiklikke soovitusi, mis sobivad nii rannakotti kui lennukisse.
Suvel, kui enamik inimesi puhkab, võiks tööd teha omas tempos, kaugtööna maakodust, et jõuab ka tomateid kastma ja järve ujuma, leiab tööpsühholoog ja tööõnne eestkõneleja Tiina Saar-Veelmaa.
Töö- ja eraelu balansis hoidmine on teema, mis kimbutab tänases kiires töökeskkonnas väga arvukal hulgal töötajaid ja juhte, ning ka teema, millega tihtipeale coach’i poole pöördutakse.
Kohtla-Järvel asuv TNC-Components on üks suurimaid mööblikomponentide, köögi- ja vannitoamööbli ning garderoobide tootjaid Eestis. Selles, et üle 20 aasta tegutsenud ettevõte saaks usinalt kasvada ja areneda, on oma roll ka töötukassa Ida-Virumaa osakonnal. Just nende abil leitud inimestega on tänaseks täidetud suurem osa töökohtadest, mida on ettevõttes ühtekokku 115.