Töötajatel on endiselt seoses inflatsiooni ja hindade kallinemisega ootus palgatõusuks, ent lõviosas ettevõtetest on tänavuseks juba palgad vaadatud ega näe ette ka töökorralduslikke muudatusi. Siiski nähakse võimalust palgatõusuks ja lisahüvedeks kõrgelt kvalifitseeritud spetsialistide seas.
Tarkvaraettevõtte Scoro jaoks on oluline maksta turu praktikale vastavat töötasu, tunnustada töötajate arengut ja järgida võrdse kohtlemise põhimõtteid, kirjeldab Scoro turundusjuht Annika Albert. „Töökorralduslikke muudatusi meil sel aastal plaanis ei ole. Jätkame neljapäevase töönädalaga, mida rakendame juba peaaegu kaks aastat. See muudatus on toonud endaga kaasa töötajate tööga rahulolu tõusu, paremad võimalused töö- ja pereelu ühildamiseks ning kõrgendatud motivatsiooni töötada efektiivsemalt ja läbimõeldumalt,” selgitab ta.
Seotud lood
Majanduskeskkond jätkab jahenemist ja prognooside kohaselt liigub majandus kasvu suunas alles aastal 2025, mis omakorda paneb tööandjad surve alla. Kuidas prognoosivad tööjõuliikumist ja olukorda oma organisatsioonis Eesti ettevõtted? Kelle jaoks on seis turul keeruline, kes leiab aset leidvates koondamistes positiivseid ilminguid?
Võitlus noorte talentide pärast, inimeste tervisemured ja tööjõus inimeste vananemine, erinevusi austav kultuur ning töökoha atraktiivsus on tõenäoliselt peamised murekohad, millega ettevõtjad täna silmitsi seisavad. Küsisime Eesti organisatsioonide personalijuhtidelt, kust king kõige enam pigistab ja kuidas nad tööjõuga seotud probleemidele lahendusi leiavad.
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.