• 07.03.25, 13:49

Naistepäev palganumbrites: naiste rahakott jääb meeste omale ikka alla

Naistepäeva valguses on põhjust küsida: miks teenivad naised endiselt meestest vähem ja kuidas mõjutavad maksumuudatused nende sissetulekuid.
Merit Palga arendusjuht Maarja-Liisa Maasik.
  • Merit Palga arendusjuht Maarja-Liisa Maasik. Foto: JAKE FARRA
Merit Palga statistika järgi on naiste keskmine brutopalk 23,6% madalam kui meestel ja kõrgem maksukoormus tabab eriti just madalama palgaga töötajaid, kelle seas on naisi rohkem. Kas tööandjad ja poliitikakujundajad peaksid naiste majandusliku ebavõrdsuse leevendamiseks rohkem ära tegema?

Seotud lood

Uudised
  • 03.03.25, 10:30
Bolti tasustamise juht: kuidas luua õiglast ja motiveerivat tasusüsteemi aastal 2025
Oleme jõudnud aega, kus enam ei piisa lihtsalt konkurentsivõimelisest palgast – töötajad ootavad õiglast, läbipaistvat ja nendega arvestavat tasusüsteemi. Samal ajal survestab ELi palkade läbipaistvuse direktiiv ettevõtteid oma tasustamispõhimõtteid avalikustama.
Uudised
  • 26.02.25, 09:00
Kestlikkusaruandlus ja jätkusuutlik personalipoliitika väikestes ja keskmise suurusega ettevõtetes
Kõik, mida tuleb teada seoses lähiaastate aruandluskohustusega!
Alates 2025. aastast peavad kõik suurettevõtted, suured kontsernid ja turgudel noteeritud äriühingud (v.a. börsil noteeritud mikroettevõtted) esitama koos majandusaasta aruandega ka kestlikkusaruande, mis hõlmab kolme põhivaldkonda: keskkond (E – environmental), sotsiaalsed tegurid (S – social) ja juhtimine (G – governance), tuntud ka lühendi ESG all.
Uudised
  • 19.02.25, 11:50
Ebaõiglaselt määratud palk võib tööandja kohtusse viia – kuidas seda vältida?
Palga määramine „kõhutunde“ järgi võib viia tõsiste õiguslike tagajärgedeni. Kui tööandja ei suuda põhjendada, miks kaks sarnase töö tegijat saavad erinevat palka, võib see viia diskrimineerimisvaidluse ja kahjunõudeni. Andmepõhine lähenemine aitab selliseid riske ennetada.
Uudised
  • 06.03.25, 09:49
Majandusekspert: palgad kasvavad, aga regionaalne lõhe püsib
Eamets: palgakasv on hea uudis töötajale, halb uudis ettevõtjale!
Keskmine palk tõusis möödunud aastal 8,3% ja ületas IV kvartalis 2000 euro piiri, kuid palgalõhe Harjumaa ja ülejäänud Eesti vahel on endiselt üle 500 euro. Kuigi palgakasv ületab inflatsiooni, tähendab see tööandjatele ka suurenevaid kulusid ja survet palkade korrigeerimiseks.
  • ST
Sisuturundus
  • 02.04.25, 16:11
Virtuaalne töö- ja karjäärimess pakub uudistamist ka neile, kes täna tööd või töötajaid otsimas ei ole
8.–10. aprillini toimuv virtuaalne töö- ja karjäärimess pole enam ammu pelgalt koht, kus vaid tööd otsivad inimesed võimalusi uudistamas käivad, vaid sündmus, kus sajad ettevõtted ja kümned koolid enda tegemisi tutvustavad, karjääripööret plaanivad inimesed mõtteid nopivad ning tööampsudest või hooajatöödest ülevaate saab.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele