Eestis on tervishoiutöötajate puudus aasta-aastalt süvenenud. Samal ajal on muutunud ka ootused tööandjatele – noorem põlvkond väärtustab järjest enam paindlikkust, mis võib kaugtöö võimaluse kõrval tähendada nii tööaja kui ka -koormuse vaba valikut.

- Kaasaegne ja kliendikeskne apteegiteenus tähendab, et kliendi jaoks võetakse aega, kuulatakse ta ära, nõustatakse, võib-olla tehakse kohapeal vajalikud tervisenäitajate mõõtmised või digivisiit arstiga ja alles siis pakutakse sobivat lahendust. Foto: Pexels.com
„Nii nagu teiste tervishoiutöötajate, on ka apteekrite leidmine järjest keerulisem ning eriti maapiirkondades,” ütles Südameapteegi töötajakogemuse juht Kristel Saaremägi. Tema sõnul on puuduse peamised põhjused vananev töötajaskond, uute spetsialistide nappus ning tugev konkurents apteekide vahel. „Ka töötajate ootused on muutunud – professionaalid hindavad oma panust, kuid ka isiklikku aega. Et meelitada ja hoida spetsialiste, peame turu ootustele vastama.”
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eestis napib üha enam perearste, õdesid ja vaimse tervise spetsialiste, samal ajal kui tervishoiutöötajad töötavad mitmel kohal ja teevad ületunde. Arenguseire Keskuse raport hoiatab: tööjõupuudus võib pikendada patsientide ooteaegu ja vähendada tervishoiusüsteemi võimekust.
OSKA prognoosi järgi jääb Eesti tööturul igal aastal puudu üle 2000 spetsialisti ja oskustöölise. Ilma välistööjõuta seiskuvad võtmesektorid nagu IKT, tervishoid ja tööstus.
Vastab Eesti Õdede Liidu lõuna piirkonna juht Siiri Puru.
Suurima arvu tööpakkumisi leiad CV.ee tööportaalist – kinnitavad 2025. aasta värsked andmed.