Töötaja oskused ei pea ajaga sammu: veerand tööandjatest värbab uute tehnoloogiate pärast
Rahvusvaheline uuring paljastab, et 25% tööandjatest otsib uusi töötajaid mitte kasvu, vaid puuduvate oskuste tõttu – olemasolev meeskond ei tule enam tehnoloogia arenguga kaasa.
ManpowerGroupi uuring annab vihje ka Eesti olukorrale, kus tööandjad loodavad töötajate paindlikkusele ja haridussüsteemi uuendustele, et püsida konkurentsis.
Tehisaru vaatab CVd üle ja suhtleb kandideerijatega ise
Tehisintellekti kasutamine personalitöös ei ole enam tulevikumuusika, vaid osa paljude ettevõtete igapäevast. Tehisaru aitab koostada töökuulutusi, hinnata kandidaate ja toetada töötajate arengut.
„Digiareng saab toimuda siis, kui ettevõttel ja inimestel on võimekus digimuutusi ellu viia,“ nentis ühes hiljutises Äripäeva raadio saates DigiDrive’i digimuutuste juht. Kuidas aga on lood digipädevusega Eesti HR-valdkonnas?
Tehisintellekt on tulnud, et jääda ja meie tööd lihtsamaks muuta. Kuidas näevad AI võimalusi Eesti ettevõtete personalijuhid ja milliseid funktsioone täidab tehisintellekt juba täna nende igapäevatöös?
Kohtla-Järvel asuv TNC-Components on üks suurimaid mööblikomponentide, köögi- ja vannitoamööbli ning garderoobide tootjaid Eestis. Selles, et üle 20 aasta tegutsenud ettevõte saaks usinalt kasvada ja areneda, on oma roll ka töötukassa Ida-Virumaa osakonnal. Just nende abil leitud inimestega on tänaseks täidetud suurem osa töökohtadest, mida on ettevõttes ühtekokku 115.