Sõda pooldavate avaldustega tööandja mainet kahjustanud töötajat tuleb esmalt hoiatada, kuid kui mainekahju on tõsine, võib töölepingu lõpetada väga kiiresti, rääkis vandeadvokaat Maarja Pild saates "Triniti eetris".
- Juristide sõnul oleks tööandjatel mõistlik sisekorraeeskirjades kirjalikult reguleerida, mida töötaja tohib teha ja mida mitte. Foto: Sander Ilvest / Postimees / Scanpix
Räägime saates sümbolite jõust ja mõjust ning sõjasümboolika riiklikust reguleerimisest.
Riigikogu keelas sõjasümboolika kasutamise, ning kuivõrd sümbolid saavad alati tähenduse kindlas kontekstis, siis arutleme selle üle, kuidas on riiklikult reguleeritud ohtlike sümbolite kontekst.
Jutuks tulevad ka keelatud sümbolite kasutamisega seotud Euroopa Inimõiguste Kohtu lahendid. Lõpetuseks räägime, milliseid on tööandjate võimalused sõjasümboolikat kasutava või sõda õigustava töötaja suhtes midagi ette võtta.
Külas on Triniti vandeadvokaat Maarja Pild ning Triniti jurist Brigita-Liisa Piipuu. Saadet juhib Gregor Alaküla.
Kuula saadet siit:
Mida saab tööandja sõjapooldaja suhtes ette võtta?
Seotud lood
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.