Mentorlus on alguse saanud Trooja sõjast, kui kuningas Odysseus võttis oma pojale Telemachosele õpetaja ja kaitsja – Mentori. Sellest ajast on mentorlus küll vormilt ja võtetelt uuenenud, aga on praeguseni maailmas aktiivselt kasutusel arengupartnerluse sünonüümina.

- Foto: Photobox/Panthermedia
Vestlusringis rääkisid mentorlusest Kadi Tamkõrv (mentor, Nortali personalijuht), Helle Saaremägi (mentor, SA Viljandi Haigla personalijuht), Üllar Jõepera (mentor, Ericssoni Tallinna tehase SW Supply Preparationsi juht) ja Ringa Maripuu (Eesti Mentorite Koja juhatuse esimees, SEB kliendikeskuse juht). Vestlust juhtis Evely Gorobinski (PARE juhatuse esimees, SOL Balticsi personali- ja kvaliteedijuht).
Seotud lood
„Kui tööaega registreeritakse seadmete abil, siis kaob ära üks inimlik faktor – soov aega omakasu eesmärgil painutada,” selgitab kassa-, läbipääsu-, töö- ja tööajaarvestuse süsteemide arendaja Ektaco konsultant Marko Kizant. „Kui inimene teab, et iga minut fikseeritakse, kaob tal motivatsioon süsteemiga mängida. See tekitab distsipliini, sest kõik teavad, et töötatakse samadel alustel.”