• 04.12.20, 07:25

Kuidas ja millega tuleb kohaneda muutunud oludes?

Koroonakriis on ebamäärasust, segadust ja teadmatust mitmekordistanud ning sunnib sellega harjuma ja kõigele vaatamata ikkagi toime tulema. Füüsiline ja vaimne tervis on vastupidavuse võti. Muutunud oludes aitavad kohaneda avatud suhtlemine ja kindlad reeglid.
Kuidas ja millega tuleb kohaneda muutunud oludes?
  • Foto: Pexels
Koroonakriisi tingimustes on väiksema palgaga töötajad füüsiliselt enam ohustatud, sest teevad sagedamini tööd väljaspool kodu ja vahetus kontaktis klientidega. Ebavõrdses seisus võivad end tunda näiteks teeninduses, hariduses ja tervishoius töötavad inimesed. Sunnitud eraldatus võimendab kihistumist ja süvendab arvamuste polariseerumist: ebakindlates oludes ja vähese teabevahetuse korral tundub turvalisem hoida kinni harjunud vaatenurgast ja kindlast nägemusest olukorra kohta; seda isegi siis, kui see ilmselgelt ei aita enam kohaneda.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 20.05.25, 12:07
Tark tööajaarvestus loob korra majja
„Kui tööaega registreeritakse seadmete abil, siis kaob ära üks inimlik faktor – soov aega omakasu eesmärgil painutada,” selgitab kassa-, läbipääsu-, töö- ja tööajaarvestuse süsteemide arendaja Ektaco konsultant Marko Kizant. „Kui inimene teab, et iga minut fikseeritakse, kaob tal motivatsioon süsteemiga mängida. See tekitab distsipliini, sest kõik teavad, et töötatakse samadel alustel.”

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele