Istusin konverentsil ning kuulasin järjekordset juhtimisteemalist ettekannet. Äkitselt tabasin end ketserlikult mõttelt, et kõik see on üsna triviaalne. Ei-ei, mitte et räägitu olnuks vale, vaid et seda on kordi ja kordi juba kuuldud.

- Koolitaja Jaanus Kangur tänavusel Koolituskonverentsil
- Foto: Raul Mee
Kuula ja usalda oma inimesi, delegeeri ülesandeid jne. See pole ainult pähe kulunud „evangeelium“ kuulutatud paljudest konverentsi „kantslitest“, vaid ka üsna elementaarsed tõed, mille peale isegi ilma kuulmata tulla. Õigupoolest on üsna samamoodi koostööga: efektiivse meeskonna tunnused, mida on kirjeldanud Dyer, Fogg, McGregor jpt, on üsna igapäevased asjad ja vähem või rohkem tuleb nende peale iga meeskond isegi. Küsimus pole teadmises, vaid tegemises. Miks mõned juhid ja meeskonnad ei tee, mida teavad? Või veelgi enam: miks mõnes keskkonnas tehakse küll õigeid asju, aga ei saada soovitud tulemusi?
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tugev ja motiveeritud meeskond ei sünni iseenesest – selle aluseks on selge ja
argumendil põhinev suhtlus. Selge ja struktureeritud suhtlemine pole lihtsalt "tore omadus" – see on hädavajalik, et meeskond suudaks teha tõhusat koostööd, langetada informeeritud otsuseid ja tulla toime keeruliste olukordadega. Kui kommunikatsioon on kaootiline ja arusaamatu, siis võime olla kindlad, et probleemid kuhjuvad ja takistavad meeskonna edasiliikumist. Kuidas kujundada töökeskkond, kus iga tiimiliige tunneb end kaasatuna, väärtustatuna ja motiveerituna?