Töölepingu seadus lubab nüüd sõlmida muutuvtunnilepinguid, ent kellega ja kuidas seda teha võib ning milliste nüanssidega tuleb arvestada? Asja selgitab Tööinspektsiooni peadirektori asetäitja Meeli Miidla-Vanatalu.
Ettevõttes (kaupluses) koostatakse tööajakava selliselt, nagu töötajatele sel kuul kõige paremini sobib. Kaupluses töötab palju osalise tööajaga töötajaid, sh üliõpilasi, pensionäre jne. Kas tööandja võib sõlmida töötajatega muutuvtunnilepinguid ka tagasiulatuvalt (summeerimisperiood algas 1. oktoobrist)?
Tööjõupuudus on pannud ettevõtjaid ja tööandjaid probleemi leevendamiseks leidlikke lahendusi otsima. Üks neist on näiteks muutuvtunni töölepingute süsteem. Mis see täpselt on?
Arvestades, milliseid muudatusi on COVID-19 pandeemia endaga kõikides eluvaldkondades kaasa toonud, on selge, et muudatustest ei saa jääda puutumatuks ka tööõigus. Selgitame lähemalt, mida uut on toonud möödunud poolaasta ja millisteks muudatusteks tuleks valmis olla.
Sotsiaalministeerium sõlmis äsja hea tahte kokkuleppe sotsiaalpartneritega, et piloteerida jaekaubandussektoris muutuvtunni lepingute kasutamist. Muutuvtunnilepingute sõlmimise tulemusel peaks vähenema võlaõiguslike lepingute sõlmimine sektoris, mida on seni kasutatud töötajate tööaja paindlikkuse suurendamiseks.
Aastalõpu firmapeo korraldamine on suurepärane võimalus näidata töötajatele ja klientidele, kui väga neid hinnatakse. Selleks, et valida ettevõtte üritusele sobiv mööbel ja aksessuaarid, mis loovad õige atmosfääri, tuleb appi Different.