Töötajad on nagu sensorid, kes tajuvad sisekliimat ja väliskeskkonda, rõõme ja raskusi palju täpsemalt kui juhid. Kord aastas uuringute tegemine on selgelt kasutu ning ka kord kvartalis küsitluse korraldamine pole enam tänapäevane standard.
- Motichecki juht Martin Rajasalu tõdes tänavusel Äripäeva Sekretäride Päeval, et enamik ettevõtteid ei tunne iga päev huvi, kuidas möödub töötajate päev ja kuidas nad end tööelus tunnevad.
Personaliuuringud ei pea olema koormavad, tüütud ja kitsa fookusega, vaid võivad olla väga kasulikud, lihtsad mõista ning mõnusad kasutada. Kõik oleneb sellest, miks neid tehakse ja veel enam sellest, kuidas neid korraldatakse. Kuidas mõista, mis erinevates meeskondades on parasjagu hästi ja mis vähem hästi? Kus koostöö sujub ja kus mitte? Kus juht teab, mis tema tiimides toimub ja kus mitte? Neid küsimusi on palju. Kõik need saavad väärtust loovad vastused, kui teha uuringuid kaasaegselt ja nutikalt.
Seotud lood
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.