• 08.03.23, 10:00

Vaikne lahkumine peidab vähest inimlikkust ettevõtetes

Pühendunud ja oma tööd kirega tegevad töötajad on iga tööandja unistus. Millegipärast on aga juhtunud nii, et alates 1960ndatest, mil inimesed on töö tegemisel kasutanud üha enam oma mõistust, on töösse kaasatus sootuks vähenenud. Gallupi mulluse uuringu järgi on kaasatud töötajaid organisatsioonides vaid kolmandik. Paratamatult tuleb küsida: millega oleme siin mööda pannud?
Marika Raiski: 2022. aasta Gallupi uuring kinnitab, et vaid kolmandik (32%) töötajatest kuulub kaasatud töötajate kategooriasse.
  • Marika Raiski: 2022. aasta Gallupi uuring kinnitab, et vaid kolmandik (32%) töötajatest kuulub kaasatud töötajate kategooriasse. Foto: Jake Farra
Vaikse lahkumise all peetakse silmas seda, et inimene ei pühendu oma tööle mõtestatult ja teeb vaid nii palju, kui temalt ametijuhendis nõutakse. See sarnaneb nähtusega work-to-rule, kus töötajad täidavad ainult neid ülesandeid, mis on sätestatud kirjalikes eeskirjades ja protseduurides, ning kohe kindlasti mitte midagi enamat, kui on kirjas lepingus.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 20.11.24, 15:59
Schneider Electric: palgapakkumine ei taga jätkusuutlikku tulemuslikkust
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele