Tööjõurendifirmad: praegu on, kellega intervjuusid teha, aga spetsialistidest on endiselt puudus
Headest spetsialistidest on tööstuses endiselt puudus, kuid häid töötajaid on siiski nüüdseks mujalt vabanenud ja praegu on rohkem neid, kellega tööintervjuusid teha, leiavad tööjõurendiga tegelevad ettevõtted Finesta Baltic ja Hansavest.
Finesta juht Heikki Mäki ja Hansavesti juht Janek Sirg. Foto: Raul Mee ja Hansavest
Tööjõu värbamine ja liikumine on praegu sama ebamäärane nagu maailma majandus, ütleb tööjõurendi ja koolitamisega tegeleva Hansavesti juht Janek Sirg kommentaaris Tööstusuudistele. „Üldiselt on Eesti „iive“ olnud negatiivne ja suurem tööjõunappuse kriis on meil praegu lahendatud sõjapõgenike abiga,“ märgib Sirg.
Äripäeva Infopanga värske tööjõurendi ja tööhõiveagentuuride kvartaliraporti juurde andis seekord turuosalise kommentaari Hansavesti klienditeeninduse arendusjuht Kerli Karpa. Uurisime, mis tööturul toimumas on, mis on valdkonna tänased väljakutsed ja mida prognoosib Hansavest lähitulevikuks.
Riigi- ja erasektori värbamisplaane kaardistava rahvusvahelise uuringu kohaselt on värbamisaktiivsus paljudes riikides ja sektorites kõrge, mis pole kuidagi korrelatsioonis majandusliku ebakindluse ja pessimistlike nootidega meie piirkonnas.
Vaatamata majanduse jahenemisele ootab Itella Estonia sel aastal käibe 9-protsendilist kasvu, kuid laienemiseks on töötajaid aina keerulisem leida, tõdes ettevõtte juht Meelike Paalberg.
Enam kui aasta kestnud majanduslanguses seni üllatavalt hästi vastu pidanud tööturg kaua enam vankumatult püsida ei suuda. Ehkki kriis teeb värbamist lihtsamaks, siis süvenevat töötajate puudust see ära ei lahenda.
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.