Kuna tellimusi peale ei tule, peab ettevõte töötajad koondama, selgitas firma omanik Antti Moppel Foto: Andras Kralla
Rahapuuduses teedeehituse sektori raskusi tunneb omab nahal Olerexi omanike Antti Moppeli ja Andres Linnase 5DEhitus. Ettevõte teatas töötukassale, et koondab töötajad töömahu vähenemise tõttu. Firma tegeleb teede, tänavate, laoplatside ja parklate ehitusega.
Pakiroboteid ja -automaate tootev tehnoloogiaettevõte Cleveron koondab kahjumlike ärisuundade sulgemise tõttu 20 protsenti kõigist töötajatest. Sel nädalal esitas Cleveron töötukassale ka sellekohase teate.
Majanduslangus jõudis möödunud talvel idusektorisse ja paljud ettevõtted on märgatava osa töötajatest koondanud kas sunniviisiliselt või vabatahtlikult. Sellel nädalal teatasid ka Cleveron ja Clevon, et mõlemad koondavad umbes viiendiku töötajatest. Äripäeva teemaveeb FoundMe koostas suurimatest koondajatest edetabeli.
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.