• 27.08.24, 09:00

Läbipõlenud töötaja andis sotsiaalkindlustusameti kohtusse

Sotsiaalkindlustusameti endine töötaja võitles endale kohtu kaudu välja ligi 10 000 eurot seoses sellega, et ta põles tööl läbi. Kohtuasjas vaieldud detailid ja saadud õppetunnid peaksid äratama kõikide juhtide ja ettevõtjate tähelepanu.
Sotsiaalkindlustusameti personali- ja haldusosakonna juhataja Annika Kaseoru sõnul on psühhosotsiaalsed ohutegurid oluline teema eriti pärast koroonapandeemiat ning laialdast kaugtöö võimalust. (Pilt on illustratiivne.)
  • Sotsiaalkindlustusameti personali- ja haldusosakonna juhataja Annika Kaseoru sõnul on psühhosotsiaalsed ohutegurid oluline teema eriti pärast koroonapandeemiat ning laialdast kaugtöö võimalust. (Pilt on illustratiivne.) Foto: Pixabay
Enne veel, kui lähme sotsiaalkindlustusametis juhtunu juurde, kujutame ette kaht väga erinevat töötajat: Madis ja Maris.
Madis laob iga tööpäev tänavakive. Füüsiline töö mõjub Madise kätele, õlgadele, seljale. Tema töövõime väheneb ja see on selgelt tingitud raskest füüsilisest tööst.
Maris töötab kodukontoris. Ta teeb oma tööasjad kenasti ära, kuigi mõni asi võib laekuda pärast tähtaega. Ühel hetkel Maris enam ei jaksa ja võtab haiguslehe. Arstid selgitavad välja, et Maris on läbi põlenud ja langenud depressiooni. Kuidas nüüd aga välja selgitada, kas tegemist on tööga seotud haigestumisega või mõjutas Marise vaimset tervist miski muu?
Näib, et see on järjest olulisem küsimus, sest vaimse tervise kutsehaigused on kohal. Need lisati kutsehaiguste loetellu eelmisel aastal. Tööstressi, töökiusu, liigset koormust jms nimetatakse psühhosotsiaalseteks ohuteguriteks.
Veel enne seadusemuudatust jõudis kohtusse sotsiaalkindlustusameti juhtum, kus töötaja oli ülekoormatud ja põles läbi.

Seotud lood

Uudised
  • 08.04.24, 10:17
Kutsehaigestumisest tulenevad kahjunõuded – mida saab tööandja teha oma õiguste kaitseks?
Kutsehaigusi võivad põhjustada erinevad töökeskkonna tegurid, ent kuidas olla tööandjana kindel, et vastavad nõuded on ettevõttes täidetud, ja mida teha siis, kui tööandjal tuvastatakse siiski kutsehaigus või saabub kahjunõue?
Arvamused
  • 20.03.24, 10:00
Kadri Härginen: kuidas tööandjana end kutsehaiguste kahjunõuete vastu kaitsta?
Leidub mitu võimalust, kuidas tööandjad saavad end kutsehaiguste vaidluses paremini kaitsta, kirjutab advokaadibüroo Sorainen partner Kadri Härginen.
Uudised
  • 20.11.18, 23:34
Kas tööstress on enim levinud kutsehaigus?
Tööstressi temaatika ei ole kindlasti teisejärguline küsimus. Seda nii tööandja kui töötaja vaatest, nii töö efektiivsust kui isiklikku heaolu silmas pidades.
Uudised
  • 18.04.16, 09:45
Töö ja puhkus käsikäes ehk kuidas ennetada kutsehaigusi
Nii nagu töö ja puhkus käivad käsikäes, nõnda reguleerib ka töölepingu seadus nii töö- kui ka puhkeaega, pannes paika miinimumnõuded, mis on kehtestatud eelkõige töötaja tervise kaitseks. Väsimus võib põhjustada tööõnnetusi, pideva väsimusseisundi tagajärjeks võib aga olla kutsehaigus.
  • ST
Sisuturundus
  • 20.11.24, 15:59
Schneider Electric: palgapakkumine ei taga jätkusuutlikku tulemuslikkust
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele