• 19.02.25, 10:00

Ulla Ilisson: kui tööandja ei panusta töötajate tervisesse, maksab ta haiguslehtede ja asendajate eest

Personalijuhid hoiatavad, et piirangud töötajate tervisesse investeerimisel võivad pikas perspektiivis suurendada nii ettevõtete kui ka riigi kulusid. Kuidas leida tasakaal ennetuse ja rahaliste võimaluste vahel?
Meliva ärivaldkonna juht Ulla Ilisson.
  • Meliva ärivaldkonna juht Ulla Ilisson.
Eesti Kindlustusseltside Liidu andmetel on Eestis tööandjad ravikindlustanud pea kümme protsenti töötajaist. Lätis on kindlustatud aga pool töötajatest ning maksuvabastus on seal võrreldes Eestiga pea kaks korda suurem. Ettevõtete hinnangul mõjutab see negatiivselt Eesti konkurentsivõimet.

Seotud lood

Uudised
  • 03.02.25, 14:56
Tööandja ravikindlustus kasvab Eestis aeglaselt – miks me Lätist kaugele maha jääme?
Eestis pakub tööandja ravikindlustust vaid üheksa protsenti tööandjatest, samal ajal kui Lätis on kindlustatud pea pooled töötajad. Eksperdid näevad põhjusena maksusoodustuse piiri, mis pole kuus aastat muutunud.
Uudised
  • 07.01.25, 09:00
Peata vaimse tervise tulekahju enne, kui see süttib
Pandeemia järelkajad, inflatsioon ja hübriidtöö esitatud väljakutsed on tõstnud tööandjate rolli vaimse heaolu hoidjatena. Aga kas see on piisav, kui kustutatakse ainult tulekahjusid? Eksperdid rõhutavad ennetava lähenemise tähtsust ja selgeid piire tööandjate vastutusalas.
Uudised
  • 29.11.24, 13:58
Uuring: tööandja ravikindlustust soovib 82% töötajatest
Värskelt valminud uuringust selgus, et 82% inimestest soovib, et nende tööandja pakuks täiendavat ravikindlustust.
Uudised
  • 23.08.24, 10:57
Tööandjad kindlustavad üha enam küll töötajate ravikulusid, kuid mitte enda vastutust
Tänavu esimese poolaasta seisuga suurenes 11 protsendi võrra ettevõtete arv, kes sõlmisid oma töötajate ravikulude katteks tööandja ravikindlustuse lepingu. Nüüd on 1400 tööandjat kindlustanud 60 000 töötajat, mis on kõrgeim näitaja alates selle kindlustusteenuse käivitamisest 2018. aastal.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.03.25, 10:43
Suhtlus loob või lõhub meeskonna
Tugev ja motiveeritud meeskond ei sünni iseenesest – selle aluseks on selge ja argumendil põhinev suhtlus. Selge ja struktureeritud suhtlemine pole lihtsalt "tore omadus" – see on hädavajalik, et meeskond suudaks teha tõhusat koostööd, langetada informeeritud otsuseid ja tulla toime keeruliste olukordadega. Kui kommunikatsioon on kaootiline ja arusaamatu, siis võime olla kindlad, et probleemid kuhjuvad ja takistavad meeskonna edasiliikumist. Kuidas kujundada töökeskkond, kus iga tiimiliige tunneb end kaasatuna, väärtustatuna ja motiveerituna?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele