Ebastabiilne olukord majanduses pole peatanud ettevõtete plaane personali mahtu kasvatada. Paljud organisatsioonid otsivad aktiivselt uusi töötajaid, olgu selleks tehnoloogiaeksperdid, pangandustalendid, poetöötajad või valvurid.
Vasakult: Elisa personalivaldkonna juht Kaija Teemägi, SEB personali ja koolituse divisjoni direktor Margit Pugal, Lidli korporatiivkommunikatsiooni osakonna juht Katrin Seppel ja Vanglateenistuse personaliosakonna juhataja Aet Urvast.
Üks ambitsioonikamaid värbamisplaane on Elisa tehnoloogiavaldkonnas. Ettevõte kavatseb oma IT-arendajate meeskonda oluliselt laiendada ning värvata nii Eestis kui ka Soomes ligi sada tarkvara ja tehisintellekti eksperti ning juhti – see on osa Elisa strateegiast tugevdada oma positsiooni rahvusvahelise digiteenuste pakkujana.
Valminud on värske tööhõivefirmade ja tööjõu vahendamisega tegelevate ettevõtete kvartaliraport. Turuosalisena lisas sellele oma kommentaari CVKeskus.ee värbamisjuht Grete Adler.
NB! Lisatud statistikaameti praktikandi kogemuskommentaar ja värbaja soovitused tööotsijale. Sõna saavad ka SEB haridusjuhtide praktikaprogrammis osalejad.
Muljetavaldav CV ei tähenda veel edukat töötajat. Simulatsioon-intervjuud, töövarjutamine ja tugev sisseelamisprogramm aitavad personalijuhtidel leida õigeid inimesi ja vähendada lahkumise riski. Kuidas need meetodid töötavad?
Kahanenud meeskonnad, kasvav kandidaatide hulk ja AI mõju värbamisele – 2025. aasta trendid nõuavad personalijuhtidelt kiiret kohanemist. Mis juhtub, kui värbamine pole enam valik, vaid andmepõhine vajadus?
Tööturg on kiiresti muutumas ning üha enam spetsialiste loobub traditsioonilisest palgatööst, eelistades projektipõhist lähenemist. Mis ajendab neid seda sammu tegema, millist kasu näevad selles tööandjad ja kuidas see mõjutab tööjõuturgu laiemalt? Mida tähendab säärane trend nii ettevõtetele kui ka spetsialistidele?