Töötaja tuli tagasi – kas tööstaaž jätkub sealt, kus pooleli jäi?
Kui töötaja on sama tööandja juures töötanud kahes osas, loeb etteteatamistähtaegade arvestamisel ainult viimane järjestikune töösuhe, selgitab tööinspektsiooni jurist Vladimir Logatšev.
Töötaja küsib: töötasin sama tööandja juures 5 aastat, seejärel lahkusin, et töötada teises ettevõttes. Aasta pärast aga liikusin vana tööandja juurde tagasi. Olen seal nüüd kaks aastat töötanud ja sain koondamisteate. Kas tööandja peab arvestama etteteatamisel minu kokku töötatud aega tema juures (7 aastat) või ainult viimast osa (2 aastat)?
Kui ettevõtte juht jõuab arusaamisele, et kulude kokkuhoiuks on vaja töötajaid koondada, siis tuleb muu seas ka seadusi täpselt järgida. Tööandja vastutus koondamisel on väga oluline – see nõuab eelkõige läbipaistvat suhtlust töötajatega, et tagada nende õiglane koondamine.
Ettevõttes toimuvad suured muudatused: osa töödest läheb üle teisele ettevõttele. Kuidas toimub töötajate üleminek ühelt tööandjalt teisele? Lugeja küsimusele vastab tööinspektsiooni nõustamisjurist.
Töölepingu ülesütlemine tööandja algatusel on läbi aastate olnud keskseks töövaidluse esemeks, seda kõigis kolmes Balti riigis, selgub advokaadibüroo COBALT värskelt avaldatud Balti riikide vaidluste turuülevaatest.
Koondamiste sagenemine tänapäeva tööturul sunnib personalijuhte ja töötajaid navigeerima keeruliste seaduslike ja emotsionaalsete protsesside vahel. Kuidas tagada õiguste kaitse ja samal ajal säilitada tööandja maine?
Kohtla-Järvel asuv TNC-Components on üks suurimaid mööblikomponentide, köögi- ja vannitoamööbli ning garderoobide tootjaid Eestis. Selles, et üle 20 aasta tegutsenud ettevõte saaks usinalt kasvada ja areneda, on oma roll ka töötukassa Ida-Virumaa osakonnal. Just nende abil leitud inimestega on tänaseks täidetud suurem osa töökohtadest, mida on ettevõttes ühtekokku 115.