Hiljuti (2018. aasta lõpus) jõustusid seadusemuudatused, mis sätestavad ärisaladuse kaitset. Võrreldes varasemaga on uues seaduses sõnastus laiem ja karistus äriseaduse lekitamise eest karmim.
Seetõttu korraldame veebiseminari, et selgitada, mis seaduses muutus ja, millised on karistused äriseaduse lekitamise eest. Sest nagu on teada, siis ärisaladuste kaitsmine on oluline nii konkurentsivõime ning teadus- ja arendustegevuse kui ka innovaatilisuse saavutamiseks ja hoidmiseks. Ärisaladused on tihti ettevõtja suurim ja mõnikord koguni ainus kõige olulisem vara. Sellise teabe kaitsmine jääb vahel aga tagaplaanile, mistõttu võib ärisaladuste abil saavutatud konkurentsivõime kasvu ja investeeringute tulususe kaotada praktiliselt üleöö.
Veebiseminaril räägime:
- Millal on teave konfidentsiaalne?
- Konfidentsiaalse teabe käitlemine ettevõtte sees.
- Konfidentsiaalse teabe käitlemine ettevõttest väljas: suhted tarnijate/edasimüüjatega (äripartnerid põhitegevuses).
- Mida teha, kui ärisaladus on lekkinud?
- Kuidas kaitsta ärisaladust? Kuidas saab töötajale seada konkurentsikeeldu?
Loe ka Risto Rüütli
artiklit ärisaladuse kaitse teemal.
Seminari viib läbi
Risto Rüütel, advokaadibüroo
Eversheds Sutherland Ots & Co partner, EL ja konkurentsiõiguse ning rahvusvahelise kaubanduse valdkonna juht.
Lisainfot veebiseminaride kohta saab küsida Liina Aru käest (
[email protected]).
Seotud lood
Tugev ja motiveeritud meeskond ei sünni iseenesest – selle aluseks on selge ja
argumendil põhinev suhtlus. Selge ja struktureeritud suhtlemine pole lihtsalt "tore omadus" – see on hädavajalik, et meeskond suudaks teha tõhusat koostööd, langetada informeeritud otsuseid ja tulla toime keeruliste olukordadega. Kui kommunikatsioon on kaootiline ja arusaamatu, siis võime olla kindlad, et probleemid kuhjuvad ja takistavad meeskonna edasiliikumist. Kuidas kujundada töökeskkond, kus iga tiimiliige tunneb end kaasatuna, väärtustatuna ja motiveerituna?