Tehisintellekti (AI) kasutamine ettevõtetes on muutumas sama oluliseks ja laialdaseks nagu elektri kasutuselevõtt minevikus. AI ei ole enam ainult tulevikutehnoloogia, vaid juba praegu reaalselt kasutatav tööriist, mis on integreerumas meie igapäevaellu, kirjutab Infovara OÜ ärianalüütika ja andmekirjaoskuse konsultant Andres Kukke.
- Andres Kukke Foto: Raul Mee
Ettevõtetel, kes soovivad AI-d kasutusele võtta, on oluline mõista, kuidas seda tehnoloogiat parimal viisil rakendada. Täna pole enam küsimus selles, kas AI-d kasutada, vaid kuidas seda efektiivselt ja strateegiliselt rakendada. Vajalik on mitte ainult keskenduda teooriale, vaid ka praktikale. Seetõttu pakun välja neli praktilist soovitust AI rakendamiseks ettevõtetes:
Seotud lood
Värske „Töö ja palk“ on pühendatud tehisintellektile, võrdselt nii kardetud kui ka armastatud „tegelasele”, kelle olemasolust meil paraku pääsu ei ole. Niisiis on mõistlik leppida AI kui koostööpartneriga ja püüda sellest koostööst maksimaalselt kasu saada.
AI-tehnoloogiad on kasutusel suures hulgas organisatsioonides ja kolmandik ettevõtetest plaanib tehisintellekti kasutamist 2024. aastal suurendada, näitavad cvkeskus.ee ja Palgainfo Agentuuri värske tööandjate küsitluse tulemused.
Tehnoloogia areng on toonud kaasa revolutsiooni paljudes valdkondades, sealhulgas personalijuhtimises. Kuigi tehisintellekt (AI) ja robotid on tõotanud parandada personalijuhtide efektiivsust, on hulgaliselt olulisi põhjuseid, miks inimlik puudutus ja otsuste langetamine jäävad endiselt personalitöösse hädavajalikuks.
Vaata üle – neid erialasid AI lähiajal ei ohusta!
Inimene jääb tehisarule alla ametites, kus töö on masinlik, aga ülejäänud rollides ei kaota inimene oma tööd mitte tehisintellektile, vaid seda osavalt kasutada oskavale teisele inimesele, kirjutas Äripäeva augusti ajakirjas idufirma Moticheck juht Martin Rajasalu.
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.