Ärimaailmas tõstetakse sageli esile kõik-või-mitte-midagi-riske ja suuri julgeid hüppeid. Sukhinder Singh Cassidy, tippjuht Silicon Valleyst, pakub aga välja hoopis teistmoodi lähenemise: riskide võtmine ei tähenda mitte ühte suurt otsust, millest sõltub kõik, vaid pigem on see väiksemate kaalutletud sammude jada.
- „Ma pole kunagi tegelikult ühelegi töökohale asudes olnud konkreetselt selleks ametiks kvalifitseeritud. Oma karjääri esimeses pooles riskeerisin alati,“ ütleb tippjuht Sukhinder Singh Cassidy. Foto: Reuters/Scanpix
Üks suuri müüte, mis riskide võtmisega kaasas käib, on Cassidy sõnul Ainsa Valiku Müüt. Kuna riskeerimine näib midagi suurt, paneb see meile peale tohutu surve teha „õige“ valik. Niisiis leiame end nn ideaalset plaani pidamast, mis tegelikkuses imeharva realiseerub. Kui aga võtta sõnalt „risk“ igasugune laetus ära, jäävad alles sammud, mida peaksime võtma, et jõuda ühe või teise endale seatud eesmärgini. Nimetagem neid õnneproovideks.
Seotud lood
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.