Naissaarel ja Vormsil tegutsevate turismiettevõtjate sõnul peitub väikesaartel kasutamata ärivõimalusi, ent kuna konkurents on kesine ja ka külastajate arv viimastel aastatel vähenenud, siis tuleb külmemaks perioodiks leida ka teine elatusallikas, selgus Äripäeva Raadio saates „Turismitund“.
- Naissaarele pääseb ametlikult ainult viie kuu jooksul maist novembrini ning muul ajal peab saarele pääsemiseks olema oma paat, rääkis turismiettevõtja Madis Toomela. Siiski teenindab kohalikke ka külmemal ajal üks teenusepakkuja, kes töötab iga ilmaga. Pilt on illustreeriv. Foto: Raul Mee
Väikeettevõtjate sõnul unustasid külastajad piirangute kadudes väikesaared ning reisisid pigem Türki ja Lõuna-Euroopasse. Naissaarel tegutseva turismiettevõtja Madis Toomela sõnul tuleb kogu aasta käive ära teha viie kuuga, mis teeb kasumliku tegutsemise veelgi keerulisemaks. Toomela sõnul ta Naissaarel turismist veel ära ei ela, kuid plaan selleks on olemas. Talveks tuleb hetkel veel leida ka päris töö, mis võib küll olla ka kaugtöö, kuid sel juhul tuleb ligi nädala jagu endale varutud toiduga hakkama saama, rääkis Madis Toomela.
Seotud lood
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.