Vaimse tervise kuu on läbi, aga see ei tähenda sugugi, et vaimne tervis oleks sellega kuidagi korda saanud. Vastupidi: ees on ootamas rasked ajad – külm ja pime talv, teadmatus sõja asjus, toodete ja teenuste hinnatõusu tõttu ka majanduslikult keerulised ajad –, nii et pigem tasuks ennetavalt töötajate vaimsele tervisele rohkemgi tähelepanu pöörata.
- Signe Lass (vasakul) ja Eva-Maria Kangro. Foto: Andres Laanem
Tänase saate „Töö ja palk“ kontekstis uurime, kelle teema vaimne tervis täna on ja kas sellest peaks rääkima ka äri kontekstis. Saates on külas Helmese talendijuht Signe Lass ning psühholoog ja muutuste nõustaja Eva-Maria Kangro Milttonist. Juttu tuleb sellest, kuidas vaimse tervise teema on ajas viimase paarikümne aasta jooksul muutunud ja kuivõrd kuluefektiivsem on tegeleda tööstressi ennetamisega võrreldes tagajärgede likvideerimisega. Räägime produktiivsusest ja sellest, kus jookseb tulemuslikkuse ja heaolu piir, samuti sellest, kuidas toetab vaimset tervist organisatsioonikultuur ja kuidas üldse suures rahvusvahelises ettevõttes töötajate heaolu tagada.
Vestlust veab Personaliuudiste juht Helen Roots.
Kuula saadet siit:
Kas ennetada tööstressi või tegeleda tagajärgedega?
Seotud lood
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.