• 02.06.20, 08:53

Märgid, et meeskonna vastupidavus hakkab langema

Suuremate muutuste ajal on üheks inimeste toimetuleku mehhanismiks n-ö kogunenud reservenergia kasutamine. Läheme üle varuakudele. See töötab hästi lühiajalise väljakutse korral. Kui aga väljakutsuv periood kestab nädalaid või kuid, hakkab ka varuenergia vaikselt vähenema ning toimetulek muutub üha raskemaks. Läheneb krooniline stress ja töövõime langus, kirjutab kogenud tööstusjuht ja koolitaja Kristjan Rotenberg.
Kogenud tööstusjuht ja koolitaja Kristjan Rotenberg
  • Kogenud tööstusjuht ja koolitaja Kristjan Rotenberg
  • Foto: Urmas Kamdron
Seda protsessi õigel ajal teadvustades, on aga võimalik suurem kahju ära hoida. Kuidas märgata selliseid muutusi meeskonnas?

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.03.25, 10:43
Suhtlus loob või lõhub meeskonna
Tugev ja motiveeritud meeskond ei sünni iseenesest – selle aluseks on selge ja argumendil põhinev suhtlus. Selge ja struktureeritud suhtlemine pole lihtsalt "tore omadus" – see on hädavajalik, et meeskond suudaks teha tõhusat koostööd, langetada informeeritud otsuseid ja tulla toime keeruliste olukordadega. Kui kommunikatsioon on kaootiline ja arusaamatu, siis võime olla kindlad, et probleemid kuhjuvad ja takistavad meeskonna edasiliikumist. Kuidas kujundada töökeskkond, kus iga tiimiliige tunneb end kaasatuna, väärtustatuna ja motiveerituna?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele