Tänapäevane karjääriteekond on üha isikupärasema trajektooriga
Kui 20. sajandi karjääri iseloomustas üldjoontes lineaarne jada: erialavalik – õpingud – töö – pension, siis 21. sajandi karjääri märksõnadeks on elukestev õpe, sagedasemad muutused tööelus ja mitu karjääri ning identiteedi, elustiili ja eneseteostuse sidumine omanäoliseks karjääriks.
Elu jooksul seisavad inimesed üha sagedamini erisuguste karjäärivalikute ees, olgu siis tegemist ette teada üleminekuetappidega karjääriteel (nt lapsehoolduspuhkuselt tööellu naasmine) või ootamatute katkestustega tööelus (nt koondamine). Välja on toodud, et pikeneva eluea jooksul võib olla 4–5 karjääri (st liikumist teisele elualale või oluliselt teistmoodi profiiliga töörolli) ja kümmekond erinevat töökohta.
Seekordses „Minu karjääri” saates räägime lähemalt Helmese värbamisprotsessist. Saates on külas Helmese personalijuht Kaire Kaljuste, ärisuuna juht Priit Siilaberg ja tarkvaraanalüütik Kertrud Järg.
Milline on Alexela tööandjana ja mida teeb ettevõte selleks, et häid töötajaid hoida ning arendada? Kuidas on koroonakriis mõjutanud energiasektori ettevõtet ja mida väärtustatakse juhtimiskultuuris? Neist ja paljudest muudest teemadest tuleb juttu seekordses „Minu karjääriˮ saates.
Milline on üks suur pank tööandjana ja kas mitme tuhandega töötajaga ettevõte saab olla ka paindlik? Seekordses „Minu karjääri” saates tuleb juttu sellest, milline on Swedbanki organisatsioonikultuur ja mida tehakse töökiusu ennetamiseks.
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.