Kuidas ka kõige suurema kriisi ajal meeskonna motivatsiooni üleval hoida
Igas ettevõttes oma paremad ja halvemad hetked. Isegi kui paremaid hetki võib olla kordades rohkem kui raskemaid, on just viimased need, mis võivad meeskonna motivatsiooni, töötahte ning initsiatiivikuse kiiresti murda.
Elisa teeninduse valdkonna juht Kristina Judina teab, kuidas raskete olukordadega toime tulla. Foto: VIDEAL
Elisa teeninduse valdkonna juht Kristina Judina märgib, et see on ka põhjus, miks juht peab ka üksikute mõõnade ajal meeskonnale eriliseks toeks olema ega saa loota vaid sellele, et enamasti-on-kõik-hästi-poliitika suudaks tiimi rasketest aegadest läbi kanda.
Meeskonnas pingutavad kõik ühiste eesmärkide nimel. Aga mis saab siis, kui keegi oma ülesandeid ja kohustusi ignoreerib või üritab tööd teiste kaela veeretada? Laisk töötaja ei pruugi olla pahatahtlik, ent kui tegemata tööd kuhjuvad ja meeskonna moraal kannatab, tuleb juhil kiirelt ja otsustavalt reageerida.
Elisas startis möödunud nädalal 1. juunil neljapäevase töönädala pilootprojekt. Uudsete tööviiside testis osaleb Elisa tehnoloogiaüksus ja projekt kestab ligi kolm kuud ehk 26. augustini.
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.