• 14.08.23, 10:00

Enesekindlus on tipptegijate harjumus

Enesekindlad töötajad kogevad vähem läbipõlemist ning suudavalt üle olla sellest, mida teised temast arvavad. Enesekindlust saab treenida iga päev.
Paranda oma tulemust iga päevaga 1%, soovitab juhtimiscoach, mentor ja koolitaja Kaire Viil.
  • Paranda oma tulemust iga päevaga 1%, soovitab juhtimiscoach, mentor ja koolitaja Kaire Viil. Foto: [email protected]
Inimene on suuteline õigete harjumustega saama soovitud valdkonnas tipptegijaks. Brendon Burchard kirjutab raamatus “Tipptegijate harjumused”, et selleks tuleb:
• omandada põhioskused;
• saada selgus enda tõelises kutsumuses;
• hakata pädevusi arendama ning lihvima iga päev.
Järjepidevus ja pingutamine tõstavad pädevust ja ühes sellega enesekindlust. Analüüsi protsessi pidevalt ja suhtu vigadesse kui väärt õppetundidesse. Mõtle, mida õppisid, millega hästi hakkama said, ning tunnusta end. Mõtle korraks sellele, mida oled viimase paari aasta jooksul tööl või kodus väga hästi teinud, kuid pole end selle eest kordagi premeerinud?

Proovi iga päev 1% paremini

Tõhus on tegutseda kas või nii, et proovid iga päevaga sooritada 1% paremini. Analüüsi kord nädalas, kuidas sul läinud on ja mille üle oled eriti uhke. Ühes kuus on paarkümmend tööpäeva, seega võid sihikindla pingutamisega jõuda poole aastaga kaks korda parema soorituseni. Enesekindlam oled juba mõne nädala pärast. See kehtib nii vaimse kui füüsilise soorituse korral, tööl ja vabaajategevustes.
Mida rohkem oskusi omandad, seda suurem huvi on edasiliikumise vastu ja oled tegevusest rohkem haaratud. Näiteks mul oli esialgu aukartus disainiprogrammi Canva suhtes. Imetlesin teiste kujundatud kauneid infomaterjale, aga kui sain teada, et mu kaaslastest coach'id teevad seda kõike ise, otsustasin samamoodi tegutseda. Praeguseks tahan katsetada erinevaid vidinaid ja proovida uusi tööriistu ega lepi enda jaoks liiga lihtsa tulemusega. Kui infograafika valmis, ei unusta ma ka endale pai teha ega võrdle, kuidas mu töö võrreldes teiste postritega välja paistab. Enesekindel inimene julgeb olla autentne ja rohkem tema ise.

Kuidas tegevusi rohkem nautida?

Enesekindlus aitab kaasa heaolutunde kogemisele ja tööülesandeid täites voosolemise tunde tekkele. Vootunne ehk Mihaly Csikszentmihalyi uuritud flow tekib siis, kui töötaja on tegevusest niivõrd haaratud, et unustab kõik kõrvalise ja tunneb end tegutsedes oma võimete laineharjal. Millal Sina end nii põnevil ja erksana tundsid – las kogu maailm ootab ning mina naudin protsessi ja ootan õhinaga tulemust.
PANE TÄHELE!
Kaire Viil astub üles ka novembrikuise Koolituskonverentsi enesearengu töötoas, kus õpetab enesekindlust vaid 30 minutiga kasvatama. Esmase soodushinnaga piletid konverentsile on saadaval veel vaid loetud päevad!
Seda soosib ärksameelselt tegutsemine – keskendud kõikide meeltega sellele ühele tegevusele ega lase segajatel oma tähelepanu hakkida. Need võivad vähendada tulemuslikkust kuni 75% ehk töötad näiteks kaheksa tunni asemel süvitsi vaid paar tundi. Ärksameelsust ning õhinat tulemuse ees saab kogeda ka lihtsama rutiinsema töö korral. Kui iga päev teha veidi paremini, siis on ka rutiinsemad ülesanded põnevad – mida teen täna teisiti ja kuidas saan veelgi paremini? Töötaja tunneb siis, et ta on nii proff, et teda ei saa valdkonna olulistest asjadest kõrvale jätta.

Liigu pidevalt!

Kindlasti aitavad enesekindlust suurendada paremad tervisekäitumise harjumused. Liikumine toodab kehasse heaolutunnet suurendavaid aineid. Kas oled märganud, et enamik eri valdkondade tipptegijaid on heas füüsilises vormis?
Võta fookusesse mõni tööalane või hobiga seotud oskus ning proovi iga päev selles veidi paremaks saada. See tugevdab nii vaimset kui füüsilist haolu ja sinu enesekindluse kasvu märkavad ka teised!

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 05.09.24, 11:54
Lisab hoogu! Kvaliteetne tööjalats mõjutab tulemusi arvatust palju rohkem
Töö- ja turvajalatseid tootva Soome ettevõtte Sievi Jalkine OY Baltikumi müügijuht Ülar Verev ütleb, et väga paljudes valdkondades on oluline pöörata igapäevatöö käigus tähelepanu töötajate turvalisusele ja ka sellele, milliste omadustega töö- või turvajalatseid kantakse.

Enimloetud

1
Uudised
  • 10.09.24, 08:30
Personalitöötajate palgaraport: palk kasvab, lõhe hüppab kõrgust
Meessoost personalijuht teenib 1318 eurot väiksemat palka kui samas ametis naine
2
Uudised
  • 18.09.24, 15:39
Lugejamäng: vasta viiele küsimusele ja testi oma teadmisi
3
  • ST
Sisuturundus
  • 17.09.24, 11:30
E-Selver alustas äriklientide kampaaniaga
4
Uudised
  • 25.09.24, 14:34
Tele2 kogemus | Tööjõu voolavuse langus 28lt 15%ni vähendanuks firma kulusid 1,5 miljonit
ABB kogemus: lahkunud töötaja asendamine maksab ligi 30% ametikoha aastapalgast.
5
Uudised
  • 23.09.24, 09:28
Personalijuhi tulevik: uus töötaja tuleb tööle võtta koos tema avataridega
Kuidas avatari ehk digiteisikut tööle vormistada?
6
  • ST
Sisuturundus
  • 23.09.24, 07:00
Tule meeskonnaga gastronoomiareisile Itaaliasse restoranis Bacio!

Viimased uudised

Uudised
  • 27.09.24, 16:24
Praktikameistrid: mida rohkem panustad, seda rohkem saad tagasi
Uudised
  • 27.09.24, 12:15
SUUR KÜSITLUS: kui avatud on Eesti inimesed tehisintellekti kasutamisel oma töös?
Uudised
  • 27.09.24, 11:57
Liikumist soosiv seminariruum muudab meeskonna loovamaks
Uudised
  • 27.09.24, 11:11
Väärtused | Personalijuht haarab ohjad
Sellest üksi ei piisa, et ettevõtte visioon ja väärtused ärkavad ellu turundusosakonnas ja juhtkonna kabinetis. Nii võivad nad jääda vaid “kenadeks sõnadeks seinal”.
Uudised
  • 26.09.24, 16:06
Personaliuudised tulid välja uue veebiga. Vaata, mis võimalusi nüüd kasutada saad!
Uudised
  • 26.09.24, 12:28
Analüüsi, kas sinu ettevõttes on olemas digivalmidus ja digivõimekus
Personalijuht, vaata töötajate digipädevuse hindamise mõõdikuid!

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele