Keerulised suhted, struktuursed probleemid ja läbipõlemist soodustavad konfliktid ei ole töökeskkonnas erand, vaid osa reaalsusest – neid ei tasu karta. Konflikte ei lahenda pelgalt koolitused ega rahulolu-uuringud, vaid aus vaade olukorrale ja valmisolek tegutseda.

- Addicere psühholoogilise konsultatsiooni agentuuri juht ja psühholoog Erik Rüütel
21. sajandi psühholoogias domineerib üha enam positiivne psühholoogia. Selle keskne idee on, et erinevatele inimestele ja erinevatel hetkedel sobivad erinevad lähenemised – ja just see paindlikkus on psühholoogilise mõistmise võti, rääkis
Addicere psühholoogilise konsultatsiooni agentuuri juht ja psühholoog
Erik Rüütel Teeninduskonverentsil.
“Üks asi, millesse ma usun, on see, et me ise oleme osa lahendusest ja me ise võime olla ka osa probleemist. Mulle ei meeldi see tänapäevane woke suhtumine, kus iga probleem on kohe “võimalus”. Mõnikord lihtsalt ongi probleem – ja see on täiesti okei. See ei tähenda, et oleks midagi halvasti. Tugevad juhid ütlevad samuti, et praegu on käes keeruline aeg ja see on inimlik. Tasakaalu poole püüelda on hea, aga tõde on see, et enamik inimesi pole enamik ajast tasakaalus. Normaalne elu on liikumine ühest kaalu otsast teise,“ selgitas ta oma ettekandes.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Moodsa aja töömaailmas on coaching muutunud populaarseks vahendiks töötajate arendamisel, kuid toob see tõepoolest ettevõtetele ja töötajatele lubatud kasu või on järjekordne moeröögatus, mis pakub rohkem illusiooni kui tegelikku väärtust?
Sa lähed esimest korda kohtuma oma võimaliku tulevase tööandjaga. Sammud sirgelt mööda koridori lähemale ja … komistad. Põmm! Esmamulje sinust ongi tekkinud! Olgugi et see oli sul ehk esimene kord sedasi komistada, oled selle inimese jaoks saanud külge lipiku „komistaja“.
Suurima arvu tööpakkumisi leiad CV.ee tööportaalist – kinnitavad 2025. aasta värsked andmed.