Coaching ja töötajate arendamine: trend või tõeline väärtus?
Moodsa aja töömaailmas on coaching muutunud populaarseks vahendiks töötajate arendamisel, kuid toob see tõepoolest ettevõtetele ja töötajatele lubatud kasu või on järjekordne moeröögatus, mis pakub rohkem illusiooni kui tegelikku väärtust?
Tõelist kasu toob vaid hoolikalt kavandatud coaching, on Addicere psühholoogilise konsultatsiooni agentuuri juht ja psühholoog Erik Rüütel veendunud.
Ühiskonna trendid on mõjutanud inimeste valikuid aastatuhandeid nii äris, moes, kultuuris, tervishoius kui ka teistes valdkondades. Üksikisiku staatus, organisatsiooni kuvand, teaduspõhine meditsiin ja kvaliteetne bränd on alati olnud keskmise inimese arengumotivatsiooni aluseks – me tahame alati parimat, uuemat ja kvaliteetsemat.
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.