Iga okas loeb – ka siis, kui tööandja peab mõnest ajutiselt loobuma
Kui töötaja läheb riiki kaitsma, ei tohi tema tööelu jääda vaenlaseks selja taga. Saku Õlletehase kogemus näitab, et tööandja tugi riigikaitses osalemisel ei ole ainult vastutustundlik – see on ka kasulik.
Saku Õlletehase personalijuht Gea Liblik teab hästi, kui oluline on toetada organisatsioonina töötajate panust riigikaitsesse – ka ta ise panustab naiskodukaitsesse tegevliikmena, olles praegu jaoskonna esinaine.
Foto: Erakogu
Saku Õlletehase personalijuht Gea Liblik ja lao vahetusevanem Peeter Loot panustavad aktiivselt riigikaitsesse. Nende jaoks ei ole töö ja riigikaitse eraldi maailmad, vaid need täiendavad üksteist, pakkudes väärtuslikke kogemusi mõlemal rindel. Intervjuus räägivad nad, kuidas tööandja toetus on riigikaitsesse panustamisel ülioluline, milliseid oskusi saavad töötajad arendada läbi teenistuse ja kuidas need kogemused rikastavad nende igapäevatööd.
Lisatud paljude tunnustuse pälvinud ettevõtete kommentaarid!
Juba maikuus toimuv suurõppus Kevadtorm 2024 kergitab taas diskussiooni, kas ja kuivõrd peaksid organisatsioonid õppustel osalemist toetama ja säilitama sel ajal töötaja töötasu.
Sel aastal maikuus mitmekesisuse päeva raames toimunud konverentsil liitusid 20 asutust ja ettevõtet, sh Saku Õlletehas, mitmekesisuse kokkuleppega, millega kinnitasid oma organisatsioonides mitmekesisuse ja võrdse kohtlemise väärtustamist.
Statistikaamet viis reservväelaste seas läbi uuringu*, mille tulemusena selgus, et ajateenistuse läbinud meesterahvas teenib mediaanpalgas 207 eurot kuus rohkem kui tema eakaaslane, kes ajateenistust läbinud pole. Aasta lõikes tähendab see seda, et mediaanpalga arvestuses teenib reservväelane 2484 eurot rohkem.