• 09.07.25, 10:18

Noorte hariduse ja tööturu ootuste lõhe kasvab: iga kolmas kahetseb oma valikut

Uus uuring paljastab, et iga kolmas noor ei valiks täna enam sama eriala, mida praegu õpib, kuna hariduse ja tööturu vajadused ei ühti – noored on pettunud palgas ja töö leidmise raskustes.
Kui noortega ei räägita piisavalt avameelselt palgast eka praktilistest oskustest, tuleb neil kogu matemaatika endal ära teha ja tulemused ei pruugi neile meeldida.
  • Kui noortega ei räägita piisavalt avameelselt palgast eka praktilistest oskustest, tuleb neil kogu matemaatika endal ära teha ja tulemused ei pruugi neile meeldida.
  • Foto: Pixabay
Üha rohkem noori tunneb, et nende haridusvalik ei toeta eduka karjääri alustamist, selgub hiljutisest CV.ee tööturu monitooringust. Uuringus käsitleti noortena kuni 30-aastaseid inimesi. Iga kolmas noor ei valiks täna enam sama eriala, mida hetkel õpib või on varasemalt õppinud. Peamisteks põhjusteks on raskused töö leidmisel, soov õppida midagi muud ning rahulolematus palgaga.

Seotud lood

Uudised
  • 25.06.25, 11:41
Palgakäärid ootuste ja tegelikkuse vahel on viimaste aastate suurimad
Tänavused palgauuringud toovad personalijuhtideni hoiatava reaalsuse: ligi pool töötajaist elab palgapäevast palgapäevani ning soovitud ja tegeliku palga vahe pole kunagi olnud nii suur. Veelgi enam – parema palga nimel ollakse valmis rohkem panustama, kuid mitte väärtustes järeleandmisi tegema.
Uudised
  • 19.05.25, 10:58
Töötajaid on küll, aga mitte pakutava palga eest
Värbamise muudavad keerukaks palgaootuste kasv ja noorte vähene huvi.
Värske küsitlus näitab, et tööjõupuudus pole enam kriitiline, kuid palkade ja ootuste vastuolu hoiab värbamise keerulisena.
Uudised
  • 15.05.25, 08:45
Tööturg püsib pinges: palgad kerkivad, värbamised jätkuvad ja koondamisi ei välistata
Tööandjad korrigeerivad palku ja jätkavad värbamistega, ent surve majandustulemustele ja kasvavad maksukoormused seavad neid keeruliste valikute ette. Värske uuring näitab, et organisatsioonid on küll palgatõusudest endiselt huvitatud, kuid varasemast ettevaatlikumad.
Arvamused
  • 28.03.25, 19:20
Irene Annus: palgateadlikkus on puuduolev lüli hariduses ja tööturul
Kui palgateadlikkus on üks tööelu nõrgemaid lülisid, on ehk aeg see lüli ise tugevamaks muuta!
Eluks vajaliku oskusena peab palgateadlikkus jõudma gümnaasiumidesse, kutse- ja ülikoolidesse, kirjutab ettevõtja, koolitaja ja palgateadlikkuse eestkõneleja Irene Annus arvamuskonkursile “Edukas Eesti” saadetud artiklis.
  • ST
Sisuturundus
  • 20.05.25, 12:07
Tark tööajaarvestus loob korra majja
„Kui tööaega registreeritakse seadmete abil, siis kaob ära üks inimlik faktor – soov aega omakasu eesmärgil painutada,” selgitab kassa-, läbipääsu-, töö- ja tööajaarvestuse süsteemide arendaja Ektaco konsultant Marko Kizant. „Kui inimene teab, et iga minut fikseeritakse, kaob tal motivatsioon süsteemiga mängida. See tekitab distsipliini, sest kõik teavad, et töötatakse samadel alustel.”

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele