Mis juhtub, kui riskianalüüs ei saanud esitatud õigeks ajaks?
Ettevõttes on pool kollektiivi puhkustel. Mis juhtub, kui organisatsioon ei esitanud tööinspektsioonile töökeskkonna riskianalüüsi 1. septembriks? Kas saadakse trahvi?
Selles olukorras on täitmata jäänud töötervishoiu ja tööohutuse seadusest tulenev kohutus ning tööinspektsiooni järelevalvemenetluse tulemusel võidakse ettevõttele teha ettekirjutus töökeskkonna riskianalüüsi tegemiseks koos sunniraha hoiatusega, mis aga ei ole trahv.
Tänaseks peavad tööandjad esitama COVID-19 käsitleva riskianalüüsi. Vaktsineerimata töötajaga kaasnevad tööandjale uued kohustused, kirjutab advokaadibüroo Triniti vandeadvokaat Anna Liiv.
12. augustil võttis valitsus vastu töösuhteid puudutava bioloogiliste ohutegurite määruse muudatused, mille eelinfo, päevakaja ja järelhüüded olid täis tempokust ja segadust.
Alates 27. juulist saadab Tööinspektsioon tööandjatele meeldetuletusi, et tööandjal on kohustus koostada riskianalüüsi töökeskkonna andmekogus või edastada see kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis Tööinspektsioonile (töötervishoiu ja tööohutuse seaduse § 13(4) lõige 7), kirjutab Tööelu portaal.
Aastalõpu firmapeo korraldamine on suurepärane võimalus näidata töötajatele ja klientidele, kui väga neid hinnatakse. Selleks, et valida ettevõtte üritusele sobiv mööbel ja aksessuaarid, mis loovad õige atmosfääri, tuleb appi Different.