Juhtimistasandite kärpimine tundub esmapilgul kiire lahendus. Aga mida teha siis, kui otsused hakkavad venima, vastutus hajuma ja kogenud töötajad lahkuma?

- Juhtimise ja küberturvalisuse konsultant Kristjan Kaskman toob esile, millal muutub n-ö lame struktuur organisatsiooni arengule takistuseks.
- Foto: Erakogu
Lameda organisatsioonistruktuuri võlu on kiiremas suhtluses, väiksemas bürokraatias ja suuremas iseseisvuses. Aga kus on selle piiri tagumine külg? Juhtimise ja küberturvalisuse konsultant Kristjan Kaskman toob nähtavale, millal muutub n-ö lame struktuur organisatsiooni arengule takistuseks ning mida peaksid personalijuhid ja juhid arvestama enne, kui senine hierarhia liiga kergekäeliselt lammutatakse.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Viimasel ajal on muutunud üha sagedasemaks vaikse loobumise mõiste. Personalileidja Laura Kassin selgitab, et vaikne loobumine on eripärane käitumine, kus töötajad teevad miinimumi, et säilitada oma töökohta, kuid hoiduvad tegemast lisapingutusi ja on emotsionaalselt oma töökohast juba täiesti lahti lasknud. Mida sel puhul teha ja kuidas seda ennetada?
Tele2 personalivaldkonna juht Helena Viiroja energia ja kirg parema teeninduse ja organisatsioonikultuuri vastu peegeldub igast sõnast. Tema sõnum on selge: teadvustamine on juhtimise võti ning inimeste mõistmine nõuab kohalolu ja avatust.
Ühisüritused väljaspool kontori- või teenindusruume on hea võimalus üksteist paremini tundma õppida ning omavahelist koostööd toetada. Ettevõtte suvepäevad või meeskonnakoolitus koos kevadrännakuga Eestimaa looduses, sportlikult aktiivsed tiimimängud või ajurünnakud ühisel maitsval õhtusöögil aitavad luua ühtekuuluvustunnet ja tugevdavad meeskonnavaimu. Miks mitte vahelduse mõttes võtta ette teekond Ida-Virumaale, kus ootab palju põnevat ja ainulaadset!